Hullámzott Ferenc bácsi / kézírása, akár a sétatéri fák, / már az, ahogyan receptre / rajzolta szép betűivel, 1897 novemberében: / „acqua destillata, kalium chlorat”, / a fájós torkoknak, s a fájó életeknek / maga volt a gyógyulás. (…)
Csaba Iván, a figyelő, cselekvő, gondolkodó, kísérletező, ellentmondó kőbaltás ember, aki nem térben és időben jelent meg, hanem egy maga alkotta dimenzióban, s aki eszközét mindig az itt és most alkalmazható technikáiban találta meg, vagy hozta létre. (…)
A kéz nélkül született fiú láthatatlan szárnyakat kapott Teremtőjétől. A zene birodalmát meghódító muzsikus, zeneszerző és karmester vált belőle, aki, kihasználva világhírét, vakvezető kutyát szerzett a szomszédságában élő világtalan kislány számára. (…)
Uzsák dobozai nemcsak vizuális élményt nyújtanak, hanem a valóság és az álom határvonalán helyezkednek el, mint saját félálmaink. (…)
Appel Henrik árva munkásfiú a város legvadabb vidékéről olthatatlan szomjjal vágyakozik a művészet birodalmába. Nyughatatlan kamasz lelke a Somér cionista mozgalomban való megmerítkezés után a vándorszínészek közé sodorja. (…)
Idei harmadik lapszámunk vegyes tematikájú; a címlapon Uzsák Sándor Imamalom 2 és Imamalom 4 című munkája.
© 2025 Képírás — Powered by WordPress
Theme by Anders Noren — Up ↑