Category Lapszámon kívül

Nagy Zopán: Fordított szirmok, formázott világok… – Herendi Péter kiállítása nyomán

Varázs-szirmok, képzelt és képzett elektro-bibék, sokkolt porzók, káprázat-virágok növik be a formális és asztrális érzékelések tárházait… (…)

Cukor György: Két fehér között – Szőcs Géza kiállításáról

Szőcs Géza Trilógia című kiállításának három része: I. Arc (egy kép), II. Családom kövei (négy kép), III. Őrzők (kilenc kép). E hármasság részei akár föl is cserélhetők, mert külön-külön is kész, jelentéssel bíró alkotások, ugyanakkor egymás folytatásai és előzményei. (…)

Nagy Zopán: Reflexió-montázs – Rőczei György emlékének (1956–2023)

Gyászkönyv. / Sor(s)vetés. / Dobókocka-versek. / Szétgurult pöttyök. / Csönd-sebek. // Szétrobbant sebek. / Elkenődött csöndek. / Szétfröccsent pöttyök. / Elvetett é(r)vek. / Gyászkönyv. (…)

Novotny Tihamér: Eőry Emil önarcképei

Ha Eőry Emil önportréinak sokféleségét, kaleidoszkópját, önvizsgálati Én-képeit, szerep- és helyzetjátékait nézzük, számuk ma már jócskán meghaladhatja a százat, a szobrokban megfogalmazott, hasonló törekvéseivel együtt pedig valószínűleg a száznál is jóval többet, s ez a nemcsak mennyiségi adat tekintélyt parancsoló, rangos helyet jelöl ki számára a művészettörténetben.

Eőry Emil munkái

Székelyhidi Zsolt fotóiról

Székelyhidi Zsolt közel 10 éve rendszeresen fotózza kortárs költőinket, íróinkat. Persze, könnyedén mozog közöttük, hiszen maga is ír, eddig 10 könyve jelent meg. (…)

Székelyhidi Zsolt: Költők – fotók kortársakról

Sinkó István: Emlék és varázslat – P. Boros Ilona kiállításáról

Mágikus képek P. Boros Ilona munkái. Sem festmények a szó hagyományos értelmében, de grafikák sem, sőt – bár van némi kitüremkedésük a térbe – síkplasztikáknak sem mondhatók. Mágikus tárgyak, meditációs objektek, melyek anyagaikban hordozzák a múlt jelenlétét, formájukban a kortárs gondolatot. (…)

Hermann Irén: Egy életem. Egy halálom – egy kismama naplója

még három hét. vagy két nap | vagy egy sem. • szeptember tizenharmadika óta tudom, hogy létezik. ez ő – mondta az orvos, egy pontra mutatva a monitoron. (…)

Bátai Sándor – Jász Attila: Ugyanaz a történet

Erről a fotósorozatról nem szabadna írni. Mert ezen az egyszerre modern, egyszerre archaikus hullámhosszon lehetetlen beszélni, azon, amelyiken a képek szólnak. (…)

Láng Eszter versei

az idő örvényében / szétszálazódott szövegek / szövetében kerestél / rám találtál (…)

Gyenes Zsolt: Pécs fotográfiai életéről – részlet Fotográfia mozgásban című könyvből

Pécsen a fényképezés megjelenése, a gyökerek a XIX. század második felére nyúlnak vissza. Az első fényképész 1860-ban tűnt fel a városban. A XIX–XX. század fordulóján öt-hat hivatásos fotográfus munkálkodott. (…)

Elindult a 2. jótékonysági aukció a Képírás javára

Ezúttal 125 műalkotásra – festményekre, nyomatokra, grafikákra, elektrografikákra, fotókra és plasztikákra – lehet licitálni tíz napon át, március 20-án este 9 óráig.

A szerkesztők munkái a Képírás-aukción

Keserü Katalin: Várnagy Ildikó Jelek című kiállításáról

Ildikó a szavak és a vizualitás (a tények, tapasztalatok és a képiség) összefüggését vizsgálja a kezdetektől fogva, a lehető legelemibb szinten: a megjelenésén. Újrakezdte azt, amit szobrászatnak (művészetnek) nevezünk.

« Older posts

© 2023 Képírás — Powered by WordPress

Theme by Anders NorenUp ↑