Ez az írás visszatekintés az eddigi életútról. Megpróbáltam benne összefoglalni, hogy mi az, ami relevánsnak mutatkozik immáron évtizedes távolságból, s bár természetesen nem lehetett belesűríteni az összes fontos történést, kiállítást, performance-t, előadást, publikációt, de azért próbáltam kiemelni a jellemző sorsfonatokat, összefüggő folyam/at/okat. (…)
Ha végignézek a posztmodern kánonon, akkor azt látom, hogy alkotói gesztusát tekintve valamilyen módon minden művészeti megnyilvánulás egy dekonstruktív alapállásról indul – a művész a világot a maga eszközeivel „lebontja”, majd egy szabad asszociáción alapuló módszerrel újjáépíti, vagy inkább újjáépítteti a befogadóval. A Te művészeti megnyilvánulásaid viszont, érzésem szerint nem ezen az úton járnak. Olyan, mintha nem akarnád az elmúlt tíz, száz, ezer évek művészi produktumait kidobni, hanem bizonyos szempontból – hangsúlyosabban – ezekből kiindulva indítasz. Jól érzem-e mindezt? (…)
Az alábbi szöveg Kecskés Péter művészetének, eddigi képzőművészi életútjának művészettörténeti áttekintését igyekszik elvégezni. Nem önmagában álló dolgozatról, hanem egy hármas egység részéről van szó, kiegészülve Kecskésnek az elmúlt két évtizedet átfogó személyes visszatekintésével, valamint a művésszel folytatott beszélgetés, interjú anyagával. E három szöveget egységben kezeljük. (…)
Videospace Galéria, Budapest, 2009. Zene: Voluntas Voraginis (Kecskés Péter és Mork Skog).
A LongMusicProduction kétrészes portréfilmje Kecskés Péterről, a Műábránd-sorozatban.
Kecskés Péter intermediális művész 1972-ben született Budapesten. Különszámunkban az általa írt visszatekintő esszé mellett Kovács Gergely művészettörténész elemzéséből, valamint kettejük beszélgetéséből kerekedik ki az eddigi életmű, s benne az alkotó portréja. Összeállításunkat gazdag képanyag, videointerjúk és filmes munkák teszik teljessé.
© 2024 Képírás — Powered by WordPress
Theme by Anders Noren — Up ↑