Tag Láng Eszter

Láng Eszter interjúja Ruzsa Dénessel és Spitzer Fruzsinával a Pixelkrónikák című kiállításukról

Dénest a táj foglalkoztatja, engem pedig a figura, mégis közös videómunkáinkban felfedezhető az együttgondolkodás. A megmozduló kép, az állókép és a mozgókép határán elhelyezkedő műtípus és az animáció talán az, ami „a közös” időt is jelenti számunkra. (…)

Láng Eszter három verse

Nézd csak Péter, szép, fehér papírt fogok, / mint a hó, sőt, szinte jég már, tükör-jég, s ide, / pont ide, e csillogó, fénylő és sima / jégtükörnek éppen a közepibe / beleírlak – játék-öröm nekem: / KÁNTOR PÉTER (…)

Láng Eszter versei

az idő örvényében / szétszálazódott szövegek / szövetében kerestél / rám találtál (…)

A szerkesztők munkái a Képírás-aukción

Pataki Gábor: Emlékpontok – Láng Eszter munkáiról

A tökéletesen nonfiguratív munkáktól a szimbolikus-allegorikus karakterű, vagy tájélmények emlékét sugalló absztrakt műveken át a figuratív részleteket őrző képekig terjed a skála. Mindez nem bizonytalanságot, ellenkezőleg, a teljességre, változatosságra törekvést jelez. (…)

Láng Eszter munkái

Láng Eszter interjúja a 70 éves Onagy Zoltánnal: Kétszer lenézni a gödör aljára

Dolgozom serényen, és külön-külön örülök minden napnak. Hogy miképpen örülök? Minden reggel megtapsolom a napot, amikor felkel a Szamár-hegy mögül. Ha felhő, ha köd, nincs taps. (…)

Láng Eszter: Harasztÿ István Édeske emlékére – a Kispesti Helikon kiállításáról

Ma, 2022. október 31-én lenne 88 éves a pár hónapja, 2022. július 13-án elhunyt Harasztÿ István Édeske Kossuth-díjas magyar szobrász, a kinetikus művészet jelentős képviselője, a hazai mobil szobrászat közkedvelt alkotója. (…)

Láng Eszter interjúja Dóró Zsolt festőművésszel a képzőművészet, a sport és a film kapcsolatáról

Egy pillanatra eszembe jutnak futurista kollégáim is, akiknél egyéb tematikájuk mellett a mozgás- és sebességkultusz pillére programjuknak. Egyes figurális dolgaimnál szintén felütik fejüket hasonló mintázatok, hiszen az egymásra pakolt sötétebb-világosabb rétegek konstellációja gyengéden rezonál, ami aktivitást sejtet. (…)

Láng Eszter: Rend és ritmus

Köböl Vera képein a kocka áttételesen jelenik meg. Úgy van jelen, ahogy az elefánt az óriáskígyó hasában Saint-Exupérynél. De ott van. (…)

Láng Eszter: A kocka a képzőművészetben

A kockaforma a képzőművészetben legkorábban a szobrászatban jelenik meg Krisztus előtt mintegy kétezer évvel, Egyiptomban. (…)

Láng Eszter beszélgetése Papp Máté zenésszel: Az érzékelés ajtóin innen és túl

Természetesen minden szólamnak, tónusnak, effektnek van vizuális vonzata. Elengedhetetlen is kell, hogy legyen, hiszen az adott dal(lam) vagy harmóniasor formálódása közben szükséges a zenésztársakat képi asszociációkkal terelgetni, vagy meglódítani, egyáltalán elhelyezni a hangzó térben. (…)

Láng Eszter beszélgetése Bodnár Imre Bodi grafikusművésszel: Kép és zene táplálkozhat egymásból

Az alkotás kezdeti fázisában a zene, a hangok nagy szerepet kapnak, meghatározhatják a munka ritmusát, intenzitását. Később, mivel a műveim időben elhúzódó folyamat szülöttei, inkább az érzelmek tudatos felidézésében kap nagy szerepet a zene. (…)

Láng Eszter beszélgetése Váradi Judit zongoraművésszel: Bizonyos zenéknél önkéntelen asszociációként látok képeket

Festőművészek kedvelt témája a hangszerek, a zenészek megörökítése, amely napjainkban a zenetörténészek fontos forrása. A zene ihletésére a festő leképezi a ritmust, dallamot, a folyékony, elillanó zenei struktúrát. (…)

Láng Eszter beszélgetése Mikó F. László festőművésszel: Nem látok két világot (vagy többet) a művészetben

Alapból ott van az alkotás folyamata: az ember fejében bevillannak képek, hozzá hangok is, vagy fordítva. Végső soron hangulatok. Impressziók. (…)

« Older posts

© 2023 Képírás — Powered by WordPress

Theme by Anders NorenUp ↑