Látva látszik, hogy egy bontásra ítéltetett lakótömb éppoly idő-faktoros romlás állapotrajza lehet, mint egy kieső tanyai épület vizuális nekrológja, s egy látszatra még életteli fázisban megnevezett épületrész ugyanúgy a „senkihona” pillanatképét nyújtja, mint a funkcióját vesztett kisbolt vagy iskola valamely amortizálódott tanyai világban. (…)
A rózsaszín ruhás nő, félmeztelen, hárfázik. Közben esni kezd a hó és csörög egy Nokia telefon, aminek villog a tejfoga. A két hölgy szteppel, a négy férfi körbetáncolja őket. A háttérben a második világháború megy: film a filmben. (…)
Meggyőződésem, hogy a Wrabel-hagyaték közkincs, aminek rendkívüli művészi-szellemi értékeire a szakma és a közvélemény további kiállítások során figyelhet fel. Jó kezdeményezés, hogy Wrabel Sándor művészete a békásmegyeri Szent József Házban állandó kiállításon tekinthető meg. (….)
Budaházi Tibor jelenlegi kiállítása egyrészt erről a nála már régóta jelenlévő festészeti rétegzettségről szól, hiszen ezt a tényállást igazolandó jelzésként többek között elhozta egyik főművét, a Fal I. címűt is 2008-ból. Másrészt arról a legújabb gyűjtéséről is beszámol kasírozott, felnagyított printek formájában, mely jelenséget mint anyagot a Római Magyar Akadémia képzőművészeti ösztöndíjasaként az örök város utcáit, tereit járva – elsősorban nem a neves műemlékekre, hanem inkább a hétköznapi jelüledékekre figyelve – fényképezőgépével 2015-ben megörökített. (…)
A Saxon Art Galéria alapításának 5. évfordulója alkalmából a névadó művész, Saxon Szász János rendhagyó, tematikus kiállítással rukkolt elő. Az alkotó eddigi munkásságában folyamatosan a sokrétű dimenziók jelentették/jelentik a forrást. Most sincs ez másként: a geometrikus formaelemekkel átszőtt konceptuális tárlaton az idő újraértelmezése került fókuszba. (…)
A Képírás szerkesztősége Berényi Zsuzsa pannonhalmi fotóciklusával kíván minden kedves olvasójának Békés Karácsonyt!
Az eredetileg fekvő formátumban készült műalkotásokat egy gömbre feszítettük, ahol a folyamatos mozgás következtében új dimenziók nyíltak meg. A rendszert, aminek részei vagyunk, így bizonyos szinten kívülről is vizsgálhattuk. (…)
A kiállítás felhívása Radnóti életművéből két fontos szeletet emel ki, az egyik a hazaszeretet, a másik a történelemmel összefonódott egyéni sors. Az alkotók e két kérdés mentén reflektálnak a költői életműre. (…)
A könyv a pandémiának köszönheti létrejöttét, ugyanis 2020 tavaszán a szerzők azt a célt tűzték ki, hogy a mindannyiunk életét alapvetően (és sokakét végérvényesen) megváltoztató járványválság alatt az európai kultúra fontos városairól írjanak, ezzel könnyítve az utazás nélküli kényszerű és számtalan alkalommal abszurd helyzetet teremtő létet. (…)
A Magyar Műhely Galéria az idén hat alkotót hívott meg az Artmarketre azok közül, akiknek korábban már rendeztek a galériában önálló kiállítást. A nemzetközi projektben a hat művész három országot képviselt. (…)
Orosz István igazi csendháborító. Hasonlatos Szolovjov regényének hőséhez, Naszreddin Hodzsához, aki furfangos eszű tréfacsináló, a keleti emíreknek, császároknak állandóan bosszúságot, bajt okoz. Plakátjai az életbölcsesség, az életrevalóság és humor dokumentumai, jelképei. Időtlenek. (…)
Orosz István plakátjaiból nyílt kiállítás a Kossuth-, Munkácsy- és Balázs Béla-díjas művész hetvenedik születésnapja alkalmából. Ennek láttán is az az érzésem, hogy Utisz nem jós, nem varázsló, több annál: tetten éri, fülön csípi, hétköznapi keretbe, történetbe foglalja és leleplezi az időt… (…)
Tamus István grafikái arról tanúskodnak, hogy a hit a hűségből születik, pedig a hitből élő ember ismeri legjobban az elhagyatottságot. A képzőművész hitére gondolok most elsősorban, a mesterség szolgálatára és hagyományozására. (…)
© 2022 Képírás — Powered by WordPress
Theme by Anders Noren — Up ↑