Szőcs Géza és Magyar Mónika alkotásaik tükrében olyan egyedi világok dimenzióit nyitják meg előttünk, melyek őszintén és nyíltan, kliséktől mentesen vallanak művészet és hit kapcsolatáról. (…)
Négy éven át követtem képzeletben azt az útvonalat, mintegy útirajzolóként, híres állomások, nagyvárosok, kikötők, kereskedelmi utak egymásra épülő kultúráját, amelyen Lukács és Pál is haladt. (…)
Vannak helyek, ahol Isten jelenléte nagyon is érezhető. Erősen ott van, a maga megfoghatatlan, mégis olyan teljes módján. Nem kell hozzá tömjénfüst, sem szenteltvíz, és nem kell hozzá az oltáriszentség felemelésekor a csengettyűk hangja sem. (…)
Bent csak a fényt látta, a hatalmas fényt, ami csak a kapuig terjedt, és nem világított meg semmit odakint. Mintha a fény valami test lenne, valami egybefüggő anyag. Mintha csak önmagáért lenne odabent, a kapu mögött. (…) – Misch Ildikó emlékére
Ez az alkotói szívdobbanást híven megőrző kép, az ég, a víz és a part pontosan dekódolt, önzetlen szimbiózisa, tiszta, igaz és örök szerelme, mely itt függ most is szobám falán, lelkemnek különösen kedves, mert egy közösen megélt nap emlékére dedikálta nekem bozontos alkotója, beragyogja örök időkre minden hétköznapomat. (…)
Azt már Pál apostol korán megértette: tükör által homályosan látunk. Mindig van valami a fizikai valóságban (is), ami a szemlélés tárgya és szemünk közé áll. Jancsik Károly festői allegóriája föloldja ezt az ellentmondást: elénk tár egy metaforikus kvantumos szerkezetet (másképpen fogalmazva: festői mikrokozmoszt) illuzórikus mozgásában – esztétikai élményként modellezve a fizikai jelenséget. (…)
Mondom a magamét (félálomban) – ám csak sejtések és hang-foszlányok vergődnek válaszok gyanánt… A nő cica-fejekkel rajzol tele felületeket. Szinte egyformák, persze mind különböző. Így „ír” nekem újabb leveleket, miközben távolságba ágyazva vigyázzuk egymás „érintetlenségét”… (…)
Budaházi Tibor Róma rétegeit – mai szóval layereit – keresi, üzenet-értékét kutatja-vallatja. Nem a sorok, hanem a rétegek között olvas, a falak, vakolatok, mikro-makro felületek, kis és nagy terek együttállásait emeli ki és rögzíti.
Idei utolsó lapszámunk vegyes tematikájú. A borítón Budaházi Tibor Római ikonosztáz című munkájának részlete látható.
© 2024 Képírás — Powered by WordPress
Theme by Anders Noren — Up ↑