A debreceni Zsinagóga Galéria a Fiatal Művészek (FiMű) sorozata első kiállításaként bemutatta a Kós Károly Művészeti Szakgimnázium diákmunkáit. Az anyag minőségét látva fogalmazódott meg a gondolat, hogy az oktatók, a művésztanárok is bemutatkozzanak itt. (…)
A film noir romantikus vígjátékok és ugráló musicalszínészek közé tört be. A húszas évek kiszámíthatatlan gazdasági helyzetének kellős közepén született meg, (…)
Az alkotói pályám újabb szakaszát jelenti az árnyék tematika. A felület a linóleum, amire közvetlenül kerül fel a rajz, mely lehet bármi, akár egy vonalstruktúra, vagy érdekes, különös felület. (…)
Az Árnyékkötők szó 1989 januárja előtt tudomásom szerint nem létezett. Névként született meg, egy megalakulni vágyó művészcsoport neveként. Nem egy meglévő készletből választottuk tehát, hanem megteremtettük. Az Árnyékkötők a teremtés, az alkotás szava. (…)
A technológia és a nyelv metaforáinak metszéspontján egyensúlyozva igyekszem a képszerkesztő program funkcióinak szisztematikus leképezésére és a közmondások szemantikai elemeinek összehangolására. (…)
A felvételek létrehozásában a pszichoanalízis módszeréhez hasonlóan én is saját álmaimat és a szabad asszociáció módszerét használtam: mint egy kisgyerek, aki azonnal kimondja, amit gondol, lejegyzetelve rögzíti azokat, legyenek ezek bármennyire sötétek vagy ijesztőek. (…)
Az árnyékaink utat is mutathatnak, de el is tűnhetnek, mint a pillanatok. Kapcsolódnak és függetlenek. Az árnyék rajzol. Vagy rajz. (…)
Silhouette. Igy nevezik az embernek árnyékképét, mellynek körrajza fekete festékkel töltetik be, ’s az arczvonások néha fejér szinnel gyengén bele rajzoltatnak. (…)
A Déván, Hunyad megye központjában 2024 októberében megrendezett IV. „CITADELArt” Nemzetközi Festészeti Szimpózium betekintést kívánt nyújtani korunk művészeti univerzumába, a vizuális művészetben felvetődő újabb problémákba, szinkronba hozva a hunyadi művészeti közeget a nemzetközivel és demonstrálva az alkotó szellem mobilitását. (…)
A betont alapanyagként használó művészek komoly szegmensét jelentik a hazai kortárs szobrászatnak. Mindeddig csoportos tárlat nem foglalkozott a terület feldolgozásával és bemutatásával, ezért az Újraalkotott kő hiánypótló kiállítása a szobrászati életnek. (…)
P. Boros Ilona kiállításának fő motívuma egy tűzből kimentett barokk angyalka figurája. Az elszenesedett szobor a maga megrepedezett, fekete színre váltott formájában is hirdeti azt a szellemiséget, mely a vallás egyik alaptétele: a hitet. (…)
Életművére a folyamatos fejlődés jellemző, és miközben befogadta és beépítette az őt ért impulzusokat, az általa megalkotott képi világ mégis egyéni és őrá jellemző maradt. Számtalan pályatársához hasonlóan izgalmas átmeneteken keresztül jutott el a figurativitástól az absztrakcióig, s néhány évtizede már csak nonfiguratív, esetenként kifejezetten monokróm alkotások kerültek ki a keze alól. (…)
© 2024 Képírás — Powered by WordPress
Theme by Anders Noren — Up ↑