Milyen érdekes és mennyire tanulságos, hogy valójában mindkét művész a felfokozott, tapinthatóan érzéki anyagszerűségen keresztül a láthatatlan kutatója és megjelenítője. (…)
A három hónapot átfogó Balaton számunk főként Tihany hagyományait, történetét és közelmúltjának alkotóit mutatja be, de a Balatonhoz kötődő más művészek, írók műveiből is válogatunk. A címlapon Fekti Vera munkája.
Idei ötödik lapszámunk ismét a Balatont járja körül, és három hónapon keresztül bővül. A címlapon Fekti Vera akvarellje.
Idei negyedik, júniusi lapszámunk vegyes tematikájú; a címlapon Géczi János római dekollázsának részlete.
Sóvidék kicsinyke tájegység Székelyországban, terméketlen földje mégis életet, hitet, ragaszkodást teremt. (…)
Idei második lapszámunk az egyik erdélyi kistájon, a Sóvidéken tekint végig, Láng Eszter szerkesztésében. A címlapon Vinczeffy László festőművész munkája.
Idei első számunk két hónapot fog át, és vegyes tematikájú. A címlapon Lisányi Endre munkájának részlete.
1976-tól 1982-ig sík-konstruktív, geometrikus képeket festettem, és a szitanyomatokat is ebben a stílusban készítettem. A szitanyomóforma előállításának elengedhetetlen előzménye volt a grafika színre bontása. (…)
Idei kilencedik, két hónapon át bővülő lapszámunk a fényművészetet igyekszik feltérképezni – egy olyan önálló művészi területet, ahol maga a fény válik főszereplővé. Az összeállítást Gyenes Zsolt szerkesztette, a címlapon Csízy László munkája.
akinek őrülete elmúlt, / aki tébolyából észhez tért, / az minden egészet eltört / az egyetlen részletért
Idei 8. lapszámunk két hónapot ölel fel, és vegyes tematikájú. A címlapon Mikó F. László munkája.
Ez évi Balaton számunk fókuszában Almádi közelmúltját és jelenét mutatjuk be, de természetesen más helyszínek és témák is sorra kerülnek. A címlapon Ország László fotója látható.
Júniusi számunk a természetművészetre, azon belül a 2006-tól minden nyárvégen megrendezett Nemzetközi Velencei-tavi Természetművészeti Symposionra, fókuszál. A címlapon Gáspár Kiara munkája.
Dénest a táj foglalkoztatja, engem pedig a figura, mégis közös videómunkáinkban felfedezhető az együttgondolkodás. A megmozduló kép, az állókép és a mozgókép határán elhelyezkedő műtípus és az animáció talán az, ami „a közös” időt is jelenti számunkra. (…)
© 2024 Képírás — Powered by WordPress
Theme by Anders Noren — Up ↑