Májusi lapszámunk vegyes tematikájú. A címlapon Kalocsai Enikő festménye.
Célom, hogy olyan kifejezési formákat és megoldásokat találjak a tradicionális festészeten belül, amelyek egzaktabban fejezik ki a szubjektív és objektív elemek kapcsolatát és örök dilemmáját. Pár éve foglalkoztat az a kérdés, miképpen lehetne a kockát mint az egyik legtökéletesebb mértani testet beemelni festészetembe. (…)
Idei harmadik, Kocka tematikájú lapszámunk formai összefüggés alapján teremt kapcsolatot alkotók és alkotások között. A borítón Babos Pálma munkája.
Idei második lapszámunkkal folytatjuk a 2021 szeptemberében startolt, akkor két hónapot átölelő Vizuális zene című tematikus összeállításunk anyagát. A második rész Láng Eszter riportsorozatára épül, amelyben művészek vallanak zene és kép összefüggéseiről. A címlapon Gyenes Zsolt és Nagy Ákos videójának egy állókép-részlete látható.
Gulyás János, a leíró képeivel, lassú svenkekkel, rávezető ritmusformálással. Textusok egy kontextusban. És mindig, amikor csak lehet, összefüggések, lendületek, ívek, ritmika, komponált tagoltság. Képfolyam. (…)
Valaha próbálkoztam. Nyitott szívvel fordultam az emberekhez. Mindannyiszor baj lett belőle. Egy rosszul megválasztott szó, vagy nagyon is jól megválasztott, csak éppen megértésre nem lelő kifejezés, egy balul sikerült mozdulat, arcberendezésem eredendő alkalmatlansága keresztülhúzta a számításaimat, megcsúfolta szándékaimat. (…)
A Képírás szerkesztősége Berényi Zsuzsa pannonhalmi fotóciklusával kíván minden kedves olvasójának Békés Karácsonyt!
A könyv a pandémiának köszönheti létrejöttét, ugyanis 2020 tavaszán a szerzők azt a célt tűzték ki, hogy a mindannyiunk életét alapvetően (és sokakét végérvényesen) megváltoztató járványválság alatt az európai kultúra fontos városairól írjanak, ezzel könnyítve az utazás nélküli kényszerű és számtalan alkalommal abszurd helyzetet teremtő létet. (…)
Engem mindig az érdekelt leginkább, amikor a két médium egyenrangú, vagy pedig valamilyen különleges, egyedi kapcsolatban áll egymással. Az alábbiakban néhány, az utóbbi években készült audiovizuális munkámat mutatom be röviden, amelyekben ennek a viszonyrendszernek a lehetőségeit kutattam. (…)
A vizuális zene, vagy másképpen látható hangzás az avantgárd szülötte, bár a gyökerek évszázadokra nyúlnak vissza. Két hónaposra tervezett tematikus számunk – Gyenes Zsolt szerkesztésében – ezt a témakört járja körbe. A címlapon Jerzy Olek grafikájának részlete látható.
Először az 1980-as évek közepén találkoztam a túri Kunffy-birtokkal. A „közösségi” társadalom lebontásának vége felé jártunk, s a birtok, az épületek és a park is pont úgy nézett ki, mint az a lebontásra ítélt társadalom. (…)
A technikai fejlődéssel a sajtókarikatúra jelentősen átalakul. A korábban szinte kizárólag fekete-fehér rajz a nyomdatechnikának köszönhetően kiszínesedik. Ez nem minden esetben jó, de új dimenzió, új lehetőség. Nagy segítséget és új eszközt kínál a rajzolóknak a számítástechnika. (…)
© 2022 Képírás — Powered by WordPress
Theme by Anders Noren — Up ↑