Fekete volt az ég, a tó tükre meg tályogos. Fáradt fecskeszárnyak verdesték a vizet. A Krász Tibi hívta ide az alvég fölött kavargó fellegeket. Beszélte a nyelvüket. Azok meg ugrottak ilyenkor, mint akit esernyős kísértet ijeszt. (…)
Ugyanakkor, ugyanott – ez a címe a Deák17 Gyermek és Ifjúsági Művészeti Galéria és a PesText Nemzetközi Irodalmi és Kulturális Fesztivál kortárs illusztrációs kiállításának, amely 2024. november 29-e és 2025. január 11-e között látható a debreceni Méliusz Juhász Péter Könyvtárban. (…)
Öt vers Erdős Attila Önmentő énvesztés című kötetéből, Tellinger András öt grafikájával.
Győrffy munkáin kezdettől fogva megjelenik a holisztikus gondolkodásnak térben és időben kijelölt helye a hitelesség és dekódolhatóság céljából. Ennek elvitathatatlansága okán több munkáján megjelenik ő maga, mintegy magára vonatkoztatva a személyes jelenlét kikerülhetetlenségét, fontosságát és annak vállalását. (…)
A K-terminálban húsz, a városhoz markánsan kötődő – nem egy esetben nagyon is különböző szemléletű, foglalkozású, életvitelű – személyt kérdeztem meg kolozsvári élményeiről, valamint életműve, tevékenysége kolozsvári hátteréről, Kolozsvár alakító, performatív potenciáljáról. (…)
Rövid időn belül harmadszor gondolom azt egy napsütésről, / hogy a valaha volt legszikrázóbbat élem át, / gond lehet az eseményekkel, / túlgondolhatom hiábavalóan őket, / vagy csak túlontúl összesűrűsödnek. (…)
A debreceni Zsinagóga Galéria a Fiatal Művészek (FiMű) sorozata első kiállításaként bemutatta a Kós Károly Művészeti Szakgimnázium diákmunkáit. Az anyag minőségét látva fogalmazódott meg a gondolat, hogy az oktatók, a művésztanárok is bemutatkozzanak itt. (…)
Örkénynél az egyik uralkodó elbeszélésszervezési eljárás a nem természetesnek, a valószerűtlennek vagy különösnek magától értetődőként való feltüntetése, ami szorosan összefügg az Örkény-féle iróniával, műveinek jellegzetes groteszk hatásával. (…)
Idei utolsó lapszámunk vegyes tematikájú; a borítón Nagy Sándor Zoltán Kronosz című munkája.
© 2025 Képírás — Powered by WordPress
Theme by Anders Noren — Up ↑