Tag Sinkó István

Sinkó István: Angyalok és szárnyak

P. Boros Ilona kiállításának fő motívuma egy tűzből kimentett barokk angyalka figurája. Az elszenesedett szobor a maga megrepedezett, fekete színre váltott formájában is hirdeti azt a szellemiséget, mely a vallás egyik alaptétele: a hitet. (…)

Sinkó István: Ritmusok és bálványok

Az Artézi csoport tagjainak tárlata a kortárs gondolatok és technikák változatos tablója. Az egyes művészek önálló, autonóm alkotók, mégis összeköti őket a filozófia, a szellemi mélységek iránti elköteleződés és a nagy emberi gondolatok kifejezésének vágya. (…)

Sinkó István: A textiles újra anyagot vált, avagy T. Doromby Mária új útjai

Mi tehát T. Doromby Mária új útja? Véleményem szerint a köztes teret kívánja elfoglalni, azt a hiátust, mely az ipar-és a képzőművészet közötti átmenet, egymásra hatás, egymásba olvadás tere. (…)

Fehér Zoltán József interjúja Sinkó Istvánnal: Egy különleges József Attila ajánlás keletkezéstörténete és sorsa napjainkig

Anyám mindig úgy mesélte, hogy fél évvel később, ami a dedikáció datálása szerint 1929 novemberében volt, villamoson utazott valahová. És egyszer csak felugrott a villamosra József Attila, hóna alatt egy aktatáskával. Anyámat azonnal megismerte, odament hozzá és így szólt: „De jó, hogy találkozunk, Ágnes, nézze, én már fél éve itt hurcolom ezt a magának szánt könyvet a kedvességéért.” (…)

Sinkó István: Uzsa – gondolat és praxis

A művésztelep kizárólag az absztrakció irányába elkötelezett művészeket vár kéthetes alkotómunkára. Olyan alkotókat, festőket, grafikusokat és fotósokat, akik alkotói oeuvre-jüket elsősorban a forma és tér redukciójában, absztrahálásában és újraértelmezésében gondolják tovább. (…)

Sinkó István: Emlék és varázslat – P. Boros Ilona kiállításáról

Mágikus képek P. Boros Ilona munkái. Sem festmények a szó hagyományos értelmében, de grafikák sem, sőt – bár van némi kitüremkedésük a térbe – síkplasztikáknak sem mondhatók. Mágikus tárgyak, meditációs objektek, melyek anyagaikban hordozzák a múlt jelenlétét, formájukban a kortárs gondolatot. (…)

Sinkó István: Örök mozgás rétegesen – Felházi Ágnes munkáiról

Felházi Ágnes par exellence festő, akinek lételeme az anyaggal való küzdelem. Vannak történetek a képein, de nincs történetmesélés. A narratíva maga a szín és annak jelenléte. (…)

Sinkó István: Formaszótárak – Diane Sophrin kollázsairól

Sophrin kisméretű, maszkszerű kollázsait egymásra építve egy érzékeny körvonallal határolja. Ezek a belső és külső formák (a szótárak vagy gyűjtemények) adják azután a végső látványt, a vonal és tónus, folt és vonal különleges, lebegő egységét. (…)

© 2024 Képírás — Powered by WordPress

Theme by Anders NorenUp ↑