A feldolgozás és az átalakítás során, bár többször kézzel is beavatkozott, elsősorban számítógépet és modern nyomdatechnikát használt, ahogy majdnem minden elektrográfiát készítő művész, viszont ezúttal többször a mesterséges intelligenciát is bevonta az alakításba. (…)
A könyv tartalmi szempontból – mióta megtanultam olvasni – mindig is érdekelt. A művészkönyv műfajával való találkozásom során szembesültem azzal, hogy a könyvet nemcsak olvasni lehet, hanem műtárgyként is létezhet. A művészkönyv műfajából leginkább a könyvtárgyak-objektek hatottak rám. (…)
HAász Ágnes Térfigurák című anyaga 2005-ben jelent meg a Képírás Füzetek kiadványaként, s immár online is lapozgatható.
A köznyelvi, a mindennapokra vonatkoztatott meghatározástól elszakadva, a digitális képzőművészet kontextusában vizsgáljuk, elemezzük, próbáljuk megfogalmazni a hiba jelenségét, felmutatni a műalkotásba épülésének hatás-jellegét. (…)
A Magyar Elektrográfiai Társaság Hajlék c. kiállításán, az Apátság Galériájában, 60 művész közel 100 elektrográfiai alkotása látható, igen változatos megjelenési formákban felmutatva a digitális művészet tendenciáit, lehetőségeit. A társaság tagjain kívül néhány vendégművész is szerepel tárlatunkon. (…)
A kiállítást az 56-os forradalom 60. évfordulójának tiszteletére immár második alkalommal rendezte meg a Magyar Elektrográfiai Társaság. A tárlaton a társaság tagjainak (43 fő) és három meghívott művészének digitális munkái láthatók. (…)
© 2024 Képírás — Powered by WordPress
Theme by Anders Noren — Up ↑