Jelenleg grafikusként dolgozom, de animátorként is közreműködtem a Műanyag égbolt című animációs film készítésénél. Kaposváron, a Zichy Mihály Iparművészeti Szakközépiskolában alkalmazott grafikusként végeztem, majd a Pécsi Tudományegyetem festő szakán folytattam, ahol Lengyel András festőművész volt a mesterem. Az egyetem után egy ösztöndíj jóvoltából Bécsben festhettem, majd Siófokra hazaköltözvén, a Kálmán Imre Emlékházban szerveztem és rendeztem képző- és iparművészeti, valamint helytörténeti kiállításokat, illetve muzeológusként tárlatot vezettem.
Részt vettem egyetemi szimpóziumon Csehországban, számos hazai és külföldi művésztelepen, fotó- és képzőművészeti kiállításokon, voltam Erasmus ösztöndíjjal Kassán, az Osztrák Kulturális Minisztérium ösztöndíjával Bécsben. Utazásaim, a környezetváltozások nagy hatást gyakoroltak rám. Fontosak számomra az apró részletek, az apró dolgokban megélt, felfedezett különbségek, furcsaságok, „nüanszok”, az utcán heverő témák, a rész-egész kérdése, a többértelműség, frissesség – munkáimban ezeket dolgozom fel, interpretálom. Mind díjazott OTDK-s dolgozatom, mind a diplomamunkám és a korábban a Nemzeti Kulturális Alap (NKA) által támogatott munkáim – festmény, festményanimáció, performance, installáció, kísérleti fotó – is ezt a látásmódot tükrözik.
Grafika, rajz, fotó, festészet: már középiskolás korom óta folyamatosan foglalkoztatnak az e technikák által nyújtott lehetőségek. Munkáim nem egységes tendenciára, dominánsan meghatározható irányra épülnek, sokkal inkább önkifejezési módok keresésére és kipróbálására: dialógus a valósággal, a valóságként megélt környezettel. Emellett a műfajok közti átjárhatóság is erőteljesen foglalkoztat. Fontosnak, mintegy ars poeticámnak tartom, hogy alkotásaim gondolatébresztők legyenek.
Több munkám szerves elemét képezi a környezet, ami körülvesz. A körülöttem létező világra igyekszem érzékennyé tenni a befogadót. Egyik ilyen kezdeményezés egy 2018-as kiállításom volt, melynek célja, hogy a fiatalok eljöjjenek a helyi, siófoki kiállításokra, mivel a tapasztalatom szerint mindig ugyanazok az emberek járnak, s új arcokat nem lehet látni. Célom elsődlegesen nem az volt, hogy festészetileg tökéletes vagy tökéletesnek mondott alkotásokat hozzak létre, hanem hogy a fiatalok, akik a városban élnek, szeressék meg a tárlatokat, s ha lehet, a jövőben járjanak is az Emlékházba. Egy helyi kultkocsmában fotóztam munka mellett, s az ottani fiatalokat festettem meg úgy, hogy nem tudtak róla, majd meghívtam őket, s ugyan vonakodva, de eljöttek. Szinte performance jellegű lett a megnyitó azáltal, hogy a falon lévő nagy portrék mellett ott álltak maguk a „modellek” is.
Foglalkoztatnak az identitás, a tradíciók és a rítus kérdései, hogy miként kapcsolódom a közösként megélt társadalmi közeghez, és miben különbözöm tőle. Különösen a közvetlen környezetemben folytatom e vizsgálódást. Alapvetően kísérletező típus vagyok. Meghatározó számomra az a természeti közeg, ahol élek, és amelyet jól ismerek. A számomra mindig új témákat, lehetőségeket, inspirációkat nyújtó természeti képződmények napi szinten részei és motiválói alkotásaimnak.
Mostanában a felhő a témám. Gyermekkorom óta mindig csodáltam, hogy ezek a fény útját keresztező képződmények milyen amorf, illetve konkrét formákat képeznek.
Mindig van nálam egy kis notesz, mert szeretek rajzolni. Gyakran egy skiccre vagy vázlatra azt mondjuk, „ez csak egy vázlat”, pedig ellopott pillanatok, melyeket a lelkünkön keresztül vetünk papírra. Mennyi gesztust, érzelmi dinamikát rejtenek magukban! Mintha az univerzumot zárnánk egy időkapszulába, ami, ha kibontakozik, akkor válik egésszé. A skicceken át a környezeti hatások általi, pillanatnyi papírra vetülésekből kiindulva szeretem a festészet és a fotó (manuális és digitális) technikák adta lehetőségein keresztül elkészíteni munkáimat. A skicceket felhasználva szeretem síkfilmre transzponálni őket és közvetlen üvegre festeni negatívban, melyeket később más hordozófelületre (például vászon, fa, tárgyak, üveg stb.) exponálok. Szívesen festem vászonra a felhők által adott impulzusokat. „Lenyomatokat” készítek, melyeken át a szemlélő valamelyest átérezheti a környezet világának művészi transzformációját. A színek dinamikája, a mozgó, lüktető érzelmek és a monokróm nyugodt világ kettőssége, a festészet és a fotográfia kapcsolódása érdekel.
Szívesen festek a szabadban, mert az ottani miliő hatásai később átsegítenek a műtermi munka nehezebb pillanatain. Ez a kettősség munkásságomban mindig jelen van, ezért is szeretem a művésztelepeken az adott környezetem által gerjesztett impulzusokat megfogalmazni. A felhő mellett új témám a Balaton, amelyet sok-sok alkotó megfestett már, a legkülönbözőbb látásmódokból. Mindezeket az irányvonalakat ismerve és tanulmányozva, de 21. századi megközelítéssel és technikákkal ötvözve, azaz a tradíció és az újszerűség mentén szeretném megalkotni saját Balaton-sorozatomat, visszaadva azt is egyúttal, ahogy a tó és környezete pillanatonként változik. A pillanatnyi gesztusokon át kibontakoztatva szeretném megragadni mindezt a festészet, a fotó és a grafika eszközeivel.